KONST / Ramar / Ram 7884763

nr 788 4763

Ram

förgylld, nyrokoko, ramens innermått: 43x35

Kondition: skadad

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 29 oktober 2012
kl 18:58:38

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik